Spółdzielnia Mieszkaniowa
Zawiercie

Pawilon KMICIC - informacja

Strona główna » Aktualności » Pawilon KMICIC - informacja

wielkość tekstu: A | A | A

W związku z dużym zainteresowaniem pawilonem” KMICIC” informujemy, co następuje:

●    umowa najmu lokalu użytkowego, zlokalizowanego w Zawierciu przy ul. Blanowskiej 50, w którym prowadzony był sklep pod nazwą „ Kmicic”, została zawarta na okres 10 lat. Najemcą lokalu była Spółka Jawna działająca pod firmą „KMICIC” B. Zamora i J.M. Wnuk Spółka Jawna. Po zakończeniu 10 letniego okresu najmu, umowa wygasła, ale niestety Najemcy wezwani do dobrowolnego opróżnienia, opuszczenia i zwrotnego przekazania lokalu do dyspozycji Spółdzielni, lokalu nie przekazali.

W tym stanie rzeczy Spółdzielnia, aby odzyskać lokal, zmuszona była wystąpić do sądu z pozwem o eksmisję. Po dwuletnim postepowaniu sądowym Sąd orzekł eksmisje z lokalu i nakazał wydać go właścicielowi, czyli Spółdzielni.

●    Spółdzielnia odzyskała lokal w stanie wymagającym jego generalnego remontu i modernizacji, których wykonanie przekłada się na wielotysięczne nakłady. Wobec bez mała 3 milionowego zadłużenia użytkowników lokali mieszkalnych Spółdzielni, Spółdzielnia nie posiada własnych środków na konieczny remont i modernizację odzyskanego lokalu i częściowo również całego pawilonu.

Wobec powyższego prace te będzie musiał wykonać, na własny koszt nowy Najemca lokalu. Jest to jeden z kluczowych warunków wynajmu tego lokalu.

 

    Godzi się również podnieść, że wbrew zarzutom stawianym Spółdzielni przez Pana Jana Zamorę,

● po pierwsze – Pan Jan Zamora nigdy nie był najemcą przedmiotowego lokalu, a tym samym stroną w tej sprawie.

● po drugie – Spółdzielnia nie wypowiadała najemcom umowy najmu lokalu, nie było takiej potrzeby. Umowa najmu rozwiązała się z mocy samego prawa po upływie 10 letniego okresu, na który została zawarta.

● po trzecie- sprawa wynajmu lokalu a w konsekwencji, po wygaśnięciu umowy, toczenie ze spółką jawną: „KMICIC” sporu sądowego o eksmisję z lokalu, w żadnym zakresie nie miała podtekstu politycznego. Zarządzający Spółdzielnia ( Zarząd i Rada Nadzorcza) nie angażują się w żaden sposób w jakiekolwiek spory o charakterze politycznym. Nie ma, zatem racjonalnych podstaw umożliwiających twierdzenie, iż Spółdzielnia podejmując decyzję w niniejszej sprawie kierowała się motywami innymi niż rachunek ekonomiczny oraz interes ogółu jej członków.

 

 

                                    Rada Nadzorcza i Zarząd S.M. „Zawiercie”

14

GRU

2016

1709

razy

czytano

sm-zawiercie.pl

Pawilon po sklepie KMICIC przed remontem Ilość zdjęć w galerii: 44

Adres

Spółdzielnia Mieszkaniowa Zawiercie
42-400 Zawiercie
ul. Pułaskiego 7
NIP: 6490000765

KONTAKT

tel: 32 67 243 50 do 52
fax: 32 67 243 30
e-mail: biuro@sm-zawiercie.pl

KONTAKT

65 LAT SPÓŁDZIELNI

Aktualnościfundusze europejskieO spółdzielniinformacjeWspółpracaOgłoszeniaWyróżnieniaGaleriaKontakt
Oficjalna strona www Spółdzielni Mieszkaniowej Zawiercie.

osób online: 1

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu

SYSTEM ALP VISUAL PLUS |

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN