Spółdzielnia Mieszkaniowa
Zawiercie

Woda w Zawierciu zdatna do picia

Strona główna » Aktualności » Woda w Zawierciu zdatna do picia

wielkość tekstu: A | A | A

W niedzielę (16 czerwca) rano Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zawierciu wydała kolejny komunikat dotyczący wody w stolicy powiatu zawierciańskiego. Poinformowała w nim, że w próbkach wody pobranych 15 czerwca nie wykazano obecności bakterii grupy coli. Woda pod względem mikrobiologicznym spełnia wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

- Woda ze studni zbiorczej w Zawierciu, ul. Stary Rynek oraz sieci wodociągowej zaopatrywanej przez to ujęcie nadaje się do spożycia, przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń oraz mycia rąk i kąpieli - czytamy w komunikacie.

Komunikat wydało także RPWiK w Zawierciu. Informuje w nim zarówno o tym, że woda jest już zdatna do picia, jak i o fakcie, że w najbliższym czasie może być mocno chlorowana.

 

- W dalszym ciągu ujęcie Stary Rynek i zasilana przez nią sieć wodociągowa będzie podlegała ciągłej dezynfekcji w celach ochronnych. Z tego powodu będzie możliwy specyficzny zapach i ewentualnie smak wody pochodzący od obecności podchlorynu sodu. Zapewniamy, że utrzymywany poziom dezynfekanta w sieci wodociągowej nie przekracza norm i jest bezpieczny dla Konsumentów. Zalecamy kilkuminutowe odkręcenie nieużywanych kranów w celu ich przepłukania - czytamy w komunikacie RPWiK w Zawierciu.

Woda w Zawierciu zdatna do picia. Nie ma w niej bakterii z grupy coli

Przypomnijmy, że w piątek (14 czerwca) wydano komunikat o skażeniu wody w Zawierciu. W wodzie wykryto bakterie z grupy coli. Zagrożenie skażoną wodą występowało na terenie pięciu osiedli: Centrum, Stary Rynek, Argentyna, Borowe Pole oraz Zuzance.

 

16

CZE

2019

911

razy

czytano

sm-zawiercie.pl

Adres

Spółdzielnia Mieszkaniowa Zawiercie
42-400 Zawiercie
ul. Pułaskiego 7
NIP: 6490000765

KONTAKT

tel: 32 67 243 50 do 52
fax: 32 67 243 30
e-mail: biuro@sm-zawiercie.pl

KONTAKT

65 LAT SPÓŁDZIELNI

Aktualnościfundusze europejskieO spółdzielniinformacjeWspółpracaOgłoszeniaWyróżnieniaGaleriaKontakt
Oficjalna strona www Spółdzielni Mieszkaniowej Zawiercie.

osób online: 1

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu

SYSTEM ALP VISUAL PLUS |

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN