Spółdzielnia Mieszkaniowa
Zawiercie

GORĄCY KOMENTARZ

Strona główna » Aktualności » GORĄCY KOMENTARZ

wielkość tekstu: A | A | A

GORĄCY KOMENTARZ
(przed posiedzeniem Komisji Infrastuktury w dniu 15 czerwca)

Jak tu zapanować nad językiem? 7 czerwca na posiedzeniu Sejmowej Komisji Infrastuktury zaledwie jednym głosem zdjęto z porządku dziennego punkt dotyczący przyjęcia poselskiego projektu ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych z zaleceniem wykonania dodatkowych ekspertyz i opini. Dla wszystkich było oczywiste, że wymaga to czasu. 
Dla wszystkich ale nie dla kierownictwa PO. Z pogwałceniem regulaminu Sejmu, kolejne posiedzenie Komisji wyznaczono 
na 9 czerwca dążąc brutalnie do przeforsowania ustawy z licznymi błędami.Co było do przewidzenia, Poseł Polaczek zakwestionował ten anwanturniczy termin. Tym razem wielką przewagą głosów Komisjia skreśliła punkt z porządku dziennego ustalając, że nastepne posiedzienie odbędzie się najwcześniej za dwa tygodnie to znaczy po 23 czerwca. I tu PO wytoczyła najcięższe działa potwierdzając, że w imię swoich interesów politycznych gotowa jest na wszystko.
Marszałek sejmu zwołał posiedzenie Konwentu na którym przegłosowano, że posiedzneie Komisji w sprawie ustawy o społdzielniach mieszkaniowych odbędzie sie 15czerwca!!! Smaku całej sprawie dodaje fakt, że na posiedzieniu w dniu 9 bm. wszyscy posłowie PSL byli za przesunięciem terminu posiedzenia po 25 czerwca, a na Konwencie Marszaełek Sejmu w dziwny sposób przekonał Panią Wicemarszałek z PSL żeby głosowała przeciwko własnej formacji politycznej.
Jeszcze raz podkreślamy, społdzielczość mieszkaniowa wymaga głębokich reform ale nie może się to odbywać z pogwałceniem prawa i dla partykularnych intersów wyborczch jednej partii.

Roman Nowicki
13 czerwca 2011


 

17

CZE

2011

2005

razy

czytano

sm-zawiercie.pl

Adres

Spółdzielnia Mieszkaniowa Zawiercie
42-400 Zawiercie
ul. Pułaskiego 7
NIP: 6490000765

KONTAKT

Zarząd SM "ZAWIERCIE" informuje, iż Spółdzielnia odpowiada tylko na e-maile: - podpisane imieniem, nazwiskiem, adresem i symbolem lokalu dla spraw dotyczących indywidualnych lokali, - podpisane imieniem, nazwiskiem i adresem dla pozostałych spraw.

tel: 32 67 243 50 do 52
fax: 32 67 243 30
e-mail: biuro@sm-zawiercie.pl

 

KONTAKT

65 LAT SPÓŁDZIELNI

Aktualnościfundusze europejskieO spółdzielniinformacjeWspółpracaOgłoszeniaWyróżnieniaGaleria
Oficjalna strona www Spółdzielni Mieszkaniowej Zawiercie.

osób online: 3

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu

SYSTEM ALP VISUAL PLUS |

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN