Spółdzielnia Mieszkaniowa
Zawiercie

Dobry rok Spółdzielni Mieszkaniowej Zawiercie...

Strona główna » Aktualności » Dobry rok Spółdzielni Mieszkaniowej Zawiercie...

wielkość tekstu: A | A | A

W sierpniu bieżącego roku, z okazji przypadającej 50-tej rocznicy istnienia Spółdzielni Mieszkaniowej „Zawiercie”, redakcja przeprowadziła wywiad z jej Prezesem, Stanisławem Sokołem. Wówczas Prezes deklarował, że jubileusz zostanie uczczony rzetelna pracą na rzecz Spółdzielców. Postanowiliśmy sprawdzić, co udało się zrealizować z tych obietnic. Tym razem rozmowa z Ryszardem Miszczykiem - Wiceprezesem Spółdzielni Mieszkaniowej „Zawiercie”. 

Redakcja: - Jaki był dla Spółdzielni mijający rok, czy udało się spełnić obietnicę 50 prac remontowych na pięćdziesięciolecie istnienia?

Ryszard Miszczyk: - Był wyjątkowo dobry. Może fakt jubileuszu miał na to tajemny wpływ. Najważniejsza była kontynuacja prac termomodernizacyjnych budynków polegającą na ocieleniu ścian zewnętrznych oraz stropów nad ostatnia kondygnacja i piwnicami. Mam nadzieję, że mieszkańcy bloków na Wyszyńskiego 9, Paderewskiego 25, Mickiewicza 10, Kilińskiego 5 i 3-go Maja 15, tej zimy nie będą już narzekać na chłód.

Redakcja:- Czy to droga inwestycja?

Ryszard Miszczyk:- Tak, ale udało się ją zrealizować przy pomocy kredytu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Redakcja: - A co z parkingiem?

Ryszard Miszczyk: - To druga tegoroczna duża inwestycja. Zostały zakończone prace remontowe polegające na wykonaniu z kostki brukowej chodników, dróg dojazdowych do parkingów oraz nowych miejsc postojowych przy budynkach na: Paderewskiego 2,4,6; Powstańców ŚI 12,Piłsudskiego 71,73,75,Parkowej 4,Blanowskiej 30,32.Obecnie trwają prace przy budynkach na Blanowskiej 26 i 28 oraz Dmowskiego 4 i 8. Spieszymy się bardzo by zdążyć przed pierwszymi mrozami.

Redakcja: - No właśnie, zbliża się zima. Czy Was zaskoczy?

Ryszard Miszczyk : - Nie powinna, ponieważ pierwsze opady śniegu były tego potwierdzeniem. Również, mając na uwadze zmniejszenie kosztów za centralne ogrzewanie budynków wymieniliśmy okna na klatkach schodowych w budynkach na Nowowierzbowej 17,Klonowej 10,8,6, Paderewskiego 31a, Wierzbowej 37 oraz Piłsudskiego 115 - w trakcie realizacji wymiany. Sukcesywnie będziemy wymieniać stare nieszczelne okna na nowe z PCV. Wykonaliśmy kapitalne remonty dachów na Pomorskiej 37 i Piłsudskiego 115.Zamontowaliśmy 20 wiatrołapów z aluminium i szkła wzmocnionego w budynkach przy ul. Wyszyńskiego 4, 6, 8, 10 i 12 oraz zadaszenia nad wiatrołapami budynków na Blanowskiej 32 i 30.
Osłonięcie wejścia do budynku przedłuża żywotność drzwi wejściowych i zapewnia większy komfort w czasie „brzydkiej pogody". Aluminium ma wysoką odporność na czynniki atmosferyczne, a dodatkowo estetycznie wykonane osłony nadają efektowny wygląd obiektom. Ponadto, sukcesywnie, w ramach codziennych prac remontowych, naprawiane są lub wymieniane drzwi wejściowe do budynków i korytarzy.

Redakcja: - To brzmi optymistycznie, ale często widuję na wiatrołapach, mówiąc delikatnie „próby twórczości literackiej". Jak sobie radzicie z tym procederem?

Dobry rok Spółdzielni Mieszkaniowej „Zawiercie”...

Ryszard Miszczyk : - Poruszyła Pani bardzo poważny problem. Sprawa dotyczy dewastowania nie tylko wiatrołapów, ale także ścian na klatkach schodowych i dźwigach osobowych. Bardzo liczymy na środowisko Iokatorskie. Ich natychmiastowe działania mogą temu w pewnym stopniu zapobiec. Planujemy w roku następnym podjąć akcję propagandową. Mam nadzieję, że redakcja też się w to zaangażuje.

Redakcja:- Obecnie dźwigi osobowe są już w znacznym stopniu wyeksploatowane?

Ryszard Miszczyk : - Dźwigi w naszych budynkach maja po trzydzieści kilka lat. Są sprawne technicznie i dopuszczone do eksploatacji przez Urząd Dozoru Technicznego. Sukcesywnie, Spółdzielnia wymienia układy sterownicze dźwigów. W tym roku zmodernizowaliśmy je w budynkach na Pomorskiej 37, Dmowskiego 6 i Paderewskiego 2.

Redakcja : - Czy to wszystko, co w roku jubileuszowym zrobiła Spółdzielnia?

Ryszard Miszczyk:- Nie. Prac wykonaliśmy znacznie więcej. Te, które wymieniłem, są najważniejsze. Na przestrzeni całego roku konserwatorzy wykonywali różnego rodzaju prace zwiazane z eksploatacją zasobów mieszkalnych. W tym roku było około 12 tysięcy takich zleceń. Ponadto wykonywane są wszystkie obligatoryjne przeglądy instalacji gazowej, elektrycznej, odgromowej, przewodów wentylacyjnych i spalinowych, oceny stanu technicznego budynków oraz powierzchni acekolowych. Zakonserwowane i wyremontowane zostały urządzenia placów zabaw. Remontujemy i wymieniamy balustrady balkonowe. Wykonano nawodnione instalacje ppoż. w miejsce suchych pionów w budynkach przy ul. Paderewskiego 2,4 i Powstańców Śl. 12. W mijającym roku Spółdzielnia wykonała również prace na 2 budynkach w Pilicy, polegające na powiększeniu zatoki postojowej dla samochodów przy budynku Zamkowa 5 oraz, z uwagi na niebezpieczeństwo odpadnięcia, usunięty został z obydwu budynków eternit - pozostałość po poprzednich ekipach rządzących.

Redakcja : - Jesteście bogatą spółdzielnią?

Ryszard Miszczyk: - Nie mogę tak powiedzieć, ale prawdą jest, że właściwie wydajemy pieniądze, które posiadamy. Ten rok dla Spółdzielni był również dobry. Oczywiście chciałoby się zrobić jeszcze więcej. To jak w gospodarstwie domowym, im więcej w nie inwestujemy, tym więcej mamy potrzeb. Spółdzielnia jest w dobrej kondycji finansowej i w roku przeszłym będzie kontynuowała prace remontowe na wszystkich wspomnianych już przeze mnie płaszczyznach.
Na koniec naszej rozmowy pragnę zakomunikować, że Spółdzielnia Mieszkaniowa zrealizowała w całości plan techniczno - ekonomiczny na rok 2009, przedstawiony przez Zarząd i przyjęty przez Radę Nadzorcza.

Redakcja:- Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za rozmowę.

10

GRU

2009

2937

razy

czytano

www.zawiercie24.info

Adres

Spółdzielnia Mieszkaniowa Zawiercie
42-400 Zawiercie
ul. Pułaskiego 7
NIP: 6490000765

KONTAKT

tel: 32 67 243 50 do 52
fax: 32 67 243 30
e-mail: biuro@sm-zawiercie.pl

KONTAKT

65 LAT SPÓŁDZIELNI

Aktualnościfundusze europejskieO spółdzielniinformacjeWspółpracaOgłoszeniaWyróżnieniaGaleriaKontakt
Oficjalna strona www Spółdzielni Mieszkaniowej Zawiercie.

osób online: 1

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu

SYSTEM ALP VISUAL PLUS |

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN