Spółdzielnia Mieszkaniowa
Zawiercie

JAK OSZCZĘDNIE OGRZEWAĆ MIESZKANIE

Strona główna » Aktualności » JAK OSZCZĘDNIE OGRZEWAĆ MIESZKANIE

wielkość tekstu: A | A | A

Jak oszczędnie ogrzewać mieszkanie

Jeżeli grzejnik jest zabudowany lub zasłonięty zawór termostatyczny nie określa już temperatury pomieszczenia tylko wyższą , sztuczną, gdyż powietrze za zabudową lub zasłoną jest cieplejsze. W takim wypadku, aby osiągnąć żądana temperaturę trzeba bardziej odkręcić zawór, a tym samym zwiększyć zużycie ciepła. Unikną tego Państwo jeżeli zawór będzie odsłonięty. Stale zasłonięty grzejnik zużywa o 40% więcej ciepła.


REGULACJA TEMPERATURY w poszczególnych pomieszczeniach powinna odbywać się za pomocą zaworów a nie poprzez otwieranie lub zamykanie okien. Przy otwartych zaworach termostatycznych i jednoczesnym uchyleniu okna, zimne powietrze zewnętrzne dostaje się do pomieszczenia i opływa zawór termostatyczny ? wówczas próbuje ona utrzymać w pomieszczeniu nastawioną temperaturę i otwiera się. Ciepło zostaje wypromieniowane z grzejnika i najczęściej wydostaje się przez otwarte okno na zewnątrz.

WIETRZYĆ należy krótko i intensywnie. najlepszym sposobem wietrzenia jest krótkotrwały przeciąg. Dzięki temu powietrze jest świeże a temperatura pomieszczeń pozostaje nadal utrzymana. Pomieszczenia zbyt wychłodzone potrzebują dłuższego czasu do nagrzania się, ponieważ nie tylko powietrze, ale również ściany i inne przedmioty muszą zostać ogrzane.

Na czas nieobecności w domu proponujemy nie wyłączać wszystkich grzejników i nie wychładzać przez to mieszkania lecz poprzez przytłumienie zaworów utrzymać równomierną temperaturę pomieszczeń. Dla ogrzania zimnych pomieszczeń potrzebne są duże ilości ciepła, dlatego też nagrzewanie jest o wiele droższe od utrzymania stałej temperatury. W przypadku dłuższej nieobecności zalecamy zamknąć wszystkie okna a wszystkie drzwi wewnątrz mieszkania otworzyć i w zależności od wielkości mieszkania pozostawić włączony jeden lub dwa średnie grzejniki, resztę wyłączyć.

WILGOTNE POWIETRZE odczuwalne jest jako cieplejsze niż powietrze suche, dlatego też powinno się utrzymać w mieszkaniu odpowiednią wilgotność. najlepiej do tego celu służą nawilżacze powietrza i zielone rośliny. Nawilżając powietrze w mieszkaniu zaoszczędzacie państwo droga energie cieplną.

WZROST TEMPERATURY w pomieszczeniu o 1% pociąga za sobą wzrost ciepła o ok. 6%. Proponujemy wyposażyć grzejniki w ekrany ścienne z folii aluminiowej odbijające energię cieplną i dające dzięki temu do 5% oszczędności.

17

PAŹ

2014

1555

razy

czytano

sm-zawiercie.pl

Adres

Spółdzielnia Mieszkaniowa Zawiercie
42-400 Zawiercie
ul. Pułaskiego 7
NIP: 6490000765

KONTAKT

tel: 32 67 243 50 do 52
fax: 32 67 243 30
e-mail: biuro@sm-zawiercie.pl

KONTAKT

64 LAT SPÓŁDZIELNI

Aktualnościfundusze europejskieO spółdzielniinformacjeWspółpracaOgłoszeniaWyróżnieniaGaleriaKontakt
Oficjalna strona www Spółdzielni Mieszkaniowej Zawiercie.

osób online: 2

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu

SYSTEM ALP VISUAL PLUS |

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN